The Cantebury Tales na jevišti

20.10.2016 15:36

Zájemci z 6. až 9. třídy zavítali 19. 10. 2016 opět do Pardubic, aby zhlédli nové divadelní představení v angličtině. Tentokrát je čekaly Canterburské povídky Geoffreye Chaucera, klasické dílo anglické literatury. Protože se všichni mohli s vybranými třemi příběhy předem ve škole seznámit a díky anglickému scénáři si také připravit těžší slovní zásobu, čekal je úžasný zážitek v podobě velmi pěkně zpracovaného jevištního projevu. Na závěr naši žáci ocenili, že se s nimi mladí herci vyfotografovali.

Následovala procházka (byť v dešti) po Pernštýnském náměstí, po nádvoří pardubického zámku i po přilehlých obranných valech. Poté vstoupili chlapci a děvčata také dovnitř, do Rytířských sálů, kde je paní průvodkyně seznámila se zajímavostmi zámku i města.

Mgr. Jana Strouhalová

Fotky: ZDE

Zpět