Třeťáci píší knihu!

16.12.2014 20:45

Jako předškoláci jsme se těšili, že ve škole se naučíme číst, psát a počítat. Na čtenáře už jsme pasováni byli, počítáme už do tisíce, ale s tím psaním je to pořád nějak na dlouho. Nestačí jen umět napsat všechna písmenka. Musíme vědět - kdy malé, kdy velké; jestli jablko je plot nebo plod; jak se píše ůnor nebo únor a do toho všeho ta krátká, dlouhá, tvrdá a měkká I, Í, Y, Ý..... Teď se zrovna moříme s vyjmenovanými slovy. Ale pak nás napadlo, že knížky se taky skládají ze slov, tak proč nenapsat jednu z těch vyjmenovaných? Rozhodli jsme se, že to zkusíme a postupně zveřejníme povídkovou knížku. A kdo umí počítat, může sečíst v každém příběhu počet vyjmenovaných a příbuzných slov :) Do Vánoc se tu objeví první příběhy ze slov po B!

Mgr. Lucie Pilařová, třídní učitelka

 

Zpět