Trnavské Véškeskok

24.10.2014 10:53

Podzim a sport na škole.

Po hlavních prázdninách přišli žáci lehce ztuhlí následkem sladkého nicnedělání. Ihned jsme se však vrhli do trénování  a obsadili pravidelné soutěže.

V obvodním kole přespolního běhu v Jevíčku nás reprezentovalo celkem 14 žáků. Postoupili Braunerová M., Fréhar D.,Korytářová T.,Nárovcová A.,a celé družstvo st. žáků: Stenzl, Tichý, Straka,Lexmaul.

Následovalo okresní kolo v Poličce, kde závodí opravdu ti nejlepší běžci z okresu, většinou aktivní atleti z oddílů. Tím víc vyniká výborné 3. místo Anežky Nárovcové a 3. místo družstva st. žáků.

Není ale vždycky posvícení, v obvodním kole malé kopané st. žáků se nám netradičně nedařilo a obsadili jsme poslední místo.

Aby měly děti motivaci ke zlepšování výkonů ve skoku vysokém, rozhodli jsme se uspořádat školní soutěž o nejlepšího hópálistu – Trnavské véškoskok. No bele to hrance jak hrom, shodli jsme se všichni.

Z výsledků: Starší žáci: 1. Stenzl Jan- 160 cm

                                         2. Šedaj Marek-145 cm

                                         3. Dvorský Jonáš-140 cm

                      Starší žákyně: 1. Martina Dvořáková-140 cm

                                                2. Anežka Nárovcová-140 cm

                                                3. Tereza Kopalová-135 cm

                      Mladší žáci: 1. Standa Hanák-130 cm

                                            2. David Suchý-125 cm

                                            3. Jan Herzog-115 cm

                      Mladší žákyně: 1. Tereza Korytářová-120 cm

                                                  2. Daniela Dušková- 120 cm

                                                  3. Natálie Steffanová-120 cm

Pár postřehů z řad žáků:  Na celé 2 hodiny se naše sport. hala proměnila v profesionální závodiště pro skok vysoký. Díky atmosféře jsme se všichni cítili velmi důležitě. Začínaly holky a skákaly jak o život. Jak by sejim nemohlo dařit, když je podporoval celý tým kluků! Holky rozhodně ukázaly, že nejsou jen tak obyčejné selky z vesnice, ale že jsou to silná a nebojácná těla, která se nebojí ukázat, jaký talent v sobě ukrývají. Pak jsme přišli na řadu my-zkušení skokani, kteří usilovně trénovali, aby děvčatům ukázali, že jsou přinejmenším stejně dobří jako ony. Takže trička do kalhot a vzhůru k výškám. Laťka se zvyšovala a zvyšovala, až byla větší než někteří z nás. Závody jsme si krásně užili, neboť skvělí pomocníci, ke kterým patřili podavači tyčky, upravovači doskočiště, obsluha hudby a poradci, k nám vzhlíželi jako k opravdovým závodníkům. Bylo to výborné odpoledne, ale budeme chvilku rádi, když tyčka zůstane nějakou dobu ležet v koutě.    Foto zde.             

                                                              Za žáky Jan Stenzl

Zpět