Trnkova Zahrada v naší Trnce ( 1. a 2. tř.)

13.03.2015 16:13

To šlo jednou pět kluků do školy. Oni ovšem chodili do jiné školy, než do jaké děti chodí. Nebyla to první ani druhá třída, ale úplně jiná škola, jakou nikdo ani nezná. Tak šli a cestou uviděli ...

 Prvňáci a druháci už dobře vědí, co ti kluci viděli. Tento týden na ně totiž v Trnce čekala paní MgA. Zdeňka Selingerová společně s paní knihovnicí Jitkou Stenzlovou a s nejklukovštější knihou Jiřího Trnky, která se jmenuje Zahrada. A protože každá správná zahrada má branku, která bývá dost často zamknutá, vyndali všichni všechno z kapes ( stejně jako těch pět kluků) a přemýšleli, čím by branku otevřeli. A pak už jeden za druhým lovili poslepu další předměty ze záhadné velké kapsy a hádali: Co je to? Nakonec si ještě z keramické hlíny vymodeloval každý ,, svůj kousek světa '', který by mohl být možná právě za tou otevřenou brankou ...                                      Děkujeme za všechny naše žáčky za velmi pěkné a zábavné seznámení s krásnou knížkou a zároveň za takovou malou přípravu na pondělní divadelní představení v Moravské Třebové.

                                                                                                                                                                     Mgr. Eva Žouželková a Mgr. Ludmila Šimečková

 

Zpět