Týden knihoven

11.10.2017 14:00

V rámci Týdnu knihoven jsme se s žáky 2. stupně šli společně podívat do obecní knihovny. Opět jsme si ukázali, jak je knihovna koncipována, podle čeho jsou knihy řazeny, jak jednotlivý titul tedy v knihovně najít. Prohlédli jsme si knižní novinky, prolistovali zajímavé knihy, připomněli si knihovnou vyhlášenou soutěž Lovci perel.

 

V pondělí 9. října do naší školy zavítal spisovatel a ilustrátor Pavel Čech. Při besedě se žáci 8. a 9. třídy dozvěděli, jak se k této profesi pan Čech dostal. Vyprávěl o inspiracích k jednotlivým knihám. Hodně podnětů získává od svých dospívajících synů. Kromě ilustrací knih tvoří i animace, kratičký film "Ještě něco" také promítl.

K nahlédnutí: www.pavelcech.wz.cz/

Z postřehů našich žáků:

Beseda se mi líbila. Je zajímavé, že se vyučený zámečník stane úspěšným ilustrátorem. Nejvíce se mi líbila "Kniha pro dva", protože to byla jedna kniha, z každé strany pro jednoho. (Jarek)

... Líbí se mi, že jeho knížky jsou založeny více na představivosti než na povídání... (Renča)

... Ilustrace jsou hezké a zajímavě zpracované. Knížky s obrázky se mi líbí mnohem víc, než když jsou zaplněny textem. Pro někoho, kdo nerad čte, je to skvělé "čtení". Vedle obrázkových knih jsme viděli i komiksy. Knížku Dědečkové si rozhodně přečtu. (...)

... Líbily se mi animace a vypravování o tom, jak se jako mladý jezdíval potápět. (Jakub)

... Bylo to velice zajímavé. Dozvěděli jsme se něco o malířských technikách a o životě autora, např. jak hledal ateliér. Mnoho knih vzniklo na základě vzpomínek a zážitků z jeho života. (Monika)

... Byl velice příjemný a dokázal hovořit o svých knížkách, ukázal nám i krátké filmy. Bylo to zajímavé zpestření a určitě by mohl přijet zase. (Barbora)

Ten samý den bylo pro naše žáky 3. - 7. třídy připraveno také Listování, scénické čtení v podání Lukáše Hejlíka a Alana Novotného. Představení neslo název Dobrodružství strýčka Ludvíka a nabídlo několik dobrodružných vyprávění z knih Janecca Leviho o strýčku Ludvíkovi.

Z postřehů našich dětí:

Líbily se mi strýčkovy čtyři vlasy a měnění rolí během hraní. Pěkně zpracované. (Tadeáš)

.... Líbily se mi vtipné scénky. Nejvíc se mi líbilo, když šla na pódium moje sestra a věštila z koule... (Kája)

Knihu bych si ráda přečetla, protože je veselá, zajímavá a dobrodružná. Líbil se mi příběh o obrovi, který jedl pohádky. (Zuzka)

Hodně se mi líbilo švábí dobrodružství, bylo to úžasné.... (Žaneta)

Knihu bych si přečetla, moc se mi představení líbilo. Líbilo se mi, že se do příběhu zapojily i děti.... (Kristýna)

Strýček Ludvík mě pobavil svou vizáží i zkušenostmi. Cyril byl taky vtipný, používal nespisovné výrazy a uměl měnit role... (...)

Nejvíc se mi líbilo vyprávění o sibiřské poušti. Knihu bych si půjčil. Bylo to zábavné, líbilo se mi, že jsme se mohli zapojit. (...)

Nejvíc se mi líbila ta obluda, která jedla příběhy. Hodně se mi líbil Lukáš Hejlík, jak hrál králíčka, jak byl Ludvík hodně slavný a jak tam hrály děti z naší školy (Jára hrál zahradníka). Knihu bych si přečetl. (...)

 

 

 

 

 

Zpět