Týden na horách

19.02.2016 07:51

V neděli 7. února jsme se školou vyrazili na hory. Spousta z nás už věděla, co je čeká, ale já jsem patřila k těm, co do Malé Morávky zaputovali poprvé. Cesta do Malé Morávky utekla velice rychle. Původně jsme měli dorazit, vybalit si věci a jít na běžky, ale náš plán se náhle změnil a po vybalení oblečení jsme šli rovnou na svah, vyzkoušet sjezdovku v Karlově.

V úterý nás čekal výlet na Praděd a Švýcárnu. Na Pradědu strašně foukalo, měli jsme co dělat, aby nás vítr neodfoukl. Ale i tak ten den byl super.

Ve středu byl „kritický“ den, proto jsme měli půl dne volna. Vzhledem k tomu, že pršelo a nebylo hezké počasí, tak jsme se odpoledne vydali na bazén do Bruntálu. V Brunále byl bazén moc hezký, nejlepší byla asi sauna nebo divoká řeka. Potom jsme čekali jen na pana Plháka, než si pro nás přijel a zavezl nás na chatu.

Ve čtvrtek nás čekal další výlet na běžkách. Mohli jsme se rozhodnout, jestli pojedeme na Červenohorské sedlo nebo znovu na Praděd. Lepší běžkaři jeli na Červenohorské sedlo a ti ,co se ještě na běžkách pořádně necítili, tak jeli na Praděd a na Švýcárnu. Zvolila jsem si Praděd a nakonec jsem byla ráda, protože se mi podařilo dorazit tam jako první. Z Pradědu jsme vyrazily znovu na Švýcárnu, kde jsme se občerstvili. Na Ovčárně jsme museli počkat na ty, co si vybrali delší trasu, výšlap na Červenohorské sedlo.

V pátek byl den poslední. Myslím si, že se domů nikomu nechtělo, ale co nám zbývalo, akorát užít si poslední lyžovačku, poslední oběd a posledních pár hodin na chatě. Tento lyžák byl podle mě moc hezký. (Adriana Škrabalová ze 7. třídy)

Zpět