Účast v krajském kole recitační soutěže – velké plus pro naši školu

04.04.2013 10:20

Že také žáci malé vesnické školy mohou konkurovat školám velkým, městským, dokázala Anička Stenzlová ve čtvrtek 4. dubna 2013 v Pardubicích na krajském kole celostátního festivalu dětských recitátorů – „Dětská scéna 2013“. S úryvkem z knihy J. Gaardera „Dívka s pomeranči“ se Anička mezi svými vrstevníky, kteří aktivně hrají divadlo, či navštěvují dramatické kroužky v ZUŠ, rozhodně neztratila. Do kola celostátního nepostoupila, to však vůbec nevadí! Vždyť úroveň všech přednášejících byla vskutku vysoká! Potvrdili to i členové poroty, odborníci na slovo vzatí, E. Zámečníková (režisérka a scénáristka), J. Trojanová (moderátorka rádia Vltava) a J. Vrána (herec Východočeského divadla Pardubice). S těmi mohli všichni účinkující po skončení soutěže svůj výkon zkonzultovat. I pro Aničku to jistě byla skvělá motivace pracovat s texty dál na střední škole. A pro ty mladší? Kéž by se i příští rok našel šikovný recitátor, který naši školu opět zviditelní!

Mgr. Jana Strouhalová

 

Zpět