ÚSPĚCH LUDMILY PUŽÍKOVÉ

21.04.2014 19:55

Už několikátým rokem se naši žáci účastní soutěže v předčítání z knih psaných v němčině. Soutěž se nazývá Bücherwurm a pořádá ji Goethe-Zentrum v Pardubicích. Letos byla k předčítání vybrána kniha "Rico, Oskar a přízraky" od německého autora Andrease Steinhöfla, oceněná německou literární cenou Jugendliteraturpreis 2009. 

Ve škole se všichni žáci 7. - 9. třídy s knihou seznámili, předčítali z ní úryvek a ti nejšikovnější pak část kapitoly. Mnozí si poctivou přípravou velmi zlepšili výslovnost a vůbec vztah k jazyku, což nejen je jistě motivuje k další práci. Několika žákům se předčítání velmi dařilo. Reprezentovat naši školu však mohl jen jeden nejlepší, a tou byla Ludmila Pužíková z 9. třídy. A vězte, nezklamala. Ve středu 16. dubna 2014 si v Divadle 29 v Pardubicích "vyčetla" úžasné 3. místo! Gratulujeme!

Mgr. Jana StrouhalováZpět