Úspěch na recitační přehlídce 2018

22.02.2018 07:39

Pročíst si několik knih, vybrat jednu zajímavou a v ní úryvek, který se z různých důvodů líbí. Pak se jej naučit předčítat a nakonec přednášet zpaměti.

Ano, touto cestou se jako každý rok vydali všichni „druhostupňáci“. Ve třídách se navzájem se svými texty předvedli a zhodnotili. Ti šikovnější se pak v rámci kategorií III. (6.-7.třída) a IV. (8.-9.třída) porovnali na školní recitační přehlídce 5. února 2018. I když tento den poznamenala vysoká nemocnost, sešla se téměř dvacítka odvážných recitátorů a svými přednesy zajistila pěkný kulturní zážitek. Mezi mladšími vynikla Liliana Nesrstová, po ní pak Lenka Grezlová, Žaneta Kadlecová, Natálie Smolíková a Filip Maška. Ve starší kategorii zářila Eliška Lexmaulová, druhý byl Jaroslav Suchomel a třetí Barbora Balajková.

Kvůli nemocnosti i lyžařskému výcviku se 21. února 2018 do oblastního kola recitační soutěže v Moravské Třebové vydala skupinka soutěžících trochu obměněná, ale rozhodně pečlivě připravená. Kategorii III. reprezentovali Jan Komárek, Adéla Jedličková a Žaneta Kadlecová. Na vysoko nastavenou laťku svých souputníků sice ještě nestačili, ale moc se snažili a sbírali zkušenosti. Hodně vysoko byla laťka také v kategorii IV. A tu se naší úžasné Elišce Lexmaulové podařilo zdolat úryvkem z knihy Oněgin byl Rusák od Ireny Douskové. Eliška svou kategorii vyhrála a postupuje do kola okresního, které se bude konat 21. 3. 2018 ve Svitavách. Gratulujeme! Zapomenout však nemůžeme také na skvělý výkon Jaroslava Suchomela, jenž si přivezl cenné čestné uznání za přednes úryvku z jeho oblíbené knihy Erin Hunterové Zákon smečky. Barbora Balajková, třetí z našich starších soutěžících, na svůj větší úspěch ještě čeká. Příští rok nás třeba překvapí!

Mgr. Jana Strouhalová

Foto:  ZDE  

Zpět