Úspěch v mezinárodní soutěži v psaní dopisů

03.06.2013 17:52

Každoročně vyhlašuje Mezinárodní úřad Světové poštovní unie Mezinárodní soutěž v psaní dopisů pro mládež do 15 let. Z došlých textů vybírá komise složená ze zástupců České pošty vítěze, jehož dopis Českou republiku reprezentuje v mezinárodním klání ve švýcarském Bernu. Akce, kterou organizuje Světová poštovní unie, se každoročně účastní přes 60 zemí. Téma letošního ročníku znělo: „Napiš dopis o tom, proč je voda tak drahocenná.“

I naše škola se soutěže již několikátým rokem (v rámci rozšíření výuky slohu) účastní. Dopis napsali téměř všichni žáci z 6. – 9. třídy, ty nejpěknější putovaly České poště a jeden z nich slaví velký úspěch! Dopis Pavly Stropkové (8. tř.) byl vybrán jako druhý nejlepší z České republiky! Gratulujeme!                                                                 Mgr. Jana Strouhalová

https://www.ceskaposta.cz/cz/aktualne/aktuality/2013/vysledky-souteze-v-psani-dopisu-2013-id40462/                                                

 

                                                                                                              

Zpět