Úspěch v soutěži praktických dovedností žáků základních škol ve Svitavách

20.04.2017 11:57

 Jako každý rok se žáci naší školy zapojili do soutěže praktických dovedností žáků základních škol okresu Svitavy, kterou každoročně zabezpečuje SOU Svitavy. Pro letošní školní rok, pro školní kolo, bylo úkolem zhotovení kovového věšáku na oděvy, na který jsme obdrželi polotovary a výkresovou dokumentaci. Věšáky vyráběli žáci 8. a 9. třídy v pracovních činnostech. Na základě předložených výrobků byly vybrány 2 nejlepší, a to žáků Daniela Khyra z 9. třídy a Tomáše Zatloukala z 8. třídy, kteří postoupili do okresního kola konaného ve Svitavách dne 11.4.2017.

Výrobkem pro okresní kolo soutěže bylo zhotovení dřevěné Velikonoční řehtačky z předložených polotovarů, na jejíž výrobu byly v dílnách SOU Svitavy vyčleněny 3 hodiny pracovního času. Nejtěžší částí úkolu bylo vyřezání ozubeného kola podle šablony a sestavení celého výrobku tak, aby jednotlivé částí do sebe zapadaly a volně se otáčely.

V okresním kole jsme byli velmi úspěšní. Tomáš Zatloukal obsadil z 22 účastníků soutěže nádherné 2.místo.

                                                                               Ing. Vilém Slechan, ředitel školy

 

Zpět