Už je tu zas ADVENTNÍ ČAS

20.12.2013 19:32

 

       Tak nám zase po roce nastal čas Vánoc. I když tomu počasí moc nenasvědčuje, my se odradit nenecháme a Advent si užijeme po svém. Naladili jsme se bílou zimní výzdobou oken i prostor školky.

        O první adventní neděli děti z II. oddělení za hudebního doprovodu zazpívali při rozsvěcování vánočního stromečku u Obecního úřadu. 

       Hned 5. prosince nám na okno zaťukal Mikuláš a navštívil nás s andělem i několika čerty ve školce, přinesli všem dětem balíčky sladkostí, které věnovalo SRPŠ. Čerti nakukovali do okna, ale dovnitř jsme je nepustili! Zvědaví a odvážní se na ně mohli podívat venku. Navíc si děti domů odnesly krásné anděly, které ve školce v mikulášském týdnu vyrobily.

        A následovala druhá adventní neděle, kdy starší děti z MŠ zahajovaly program Vánoční besídky v kulturním domě pro veřejnost.  Na úvod děti předvedly cvičení se šátky motivované zimou, básničku i pěknou vánoční písničku.

       Pilně jsme se připravovali také na tradiční předvánoční posezení ve školce pro rodiče dětí. Děti se předvedly tancem písněmi, malým zimním muzikálem i básničkami jednotlivců. Jako dárečky rodičům si děti ve školce vyrobily voňavé gelové svíčky s pomerančem a skořicí. Celé odpoledne se vydařilo, děti byly po zásluze odměněny balíčkem ovoce i sladkostí.

       Zbytek času do Vánoc trávíme při poslechu koled, připomeneme si lidové tradice a zvyky, v letošním roce ještě naposledy navštívíme místní knihovnu. Pak budeme čekat, až zacinká zvoneček a děti se budou radovat z vánoční nadílky ve školce, která se pro ně chystá.

     Společně prožijeme veselé předvánoční období a budeme se těšit na krásné a pohodové vánoční svátky s rodinou.

                                                  

Zpět