V Brně

03.03.2017 13:44

Ve čtvrtek 2. března jsme s žáky II. stupně vyrazili do Brna. V divadle Polárka jsme zhlédli divadelní představení Bratři Lví srdce, které vyprávělo o dvou bratrech Jonatánovi a Suchárkovi (Karlovi). Ti byli stateční jako lvi. Jeden druhému byli oporou a radostí v životě, a jeden pro druhého dokázali i zemřít – doslova. Ze světa lidí odešli do Nangialy, kde je čekal velký úkol: zachránit Třešňové údolí od zlého tyrana Tengila, což se jim díky velké odvaze povedlo.

Pak jsme se přesunuli do Technického muzea, kde všichni žáci navštívili novou expozici Technická dílna, v níž si vyzkoušeli mnoho pokusů, experimentů, záhad a zajímavých odhalení. Bohužel ne všichni žáci si dokážou přečíst kousek textu u jednotlivých zastavení, a proto řada z nich nepochopila princip fyzikálního jevu.

Děvčata absolvovala s průvodcem oddělení Ulička řemesel a hudební nástroje. Viděli jsme řadu netradičních hudebních nástrojů, předcházející dnešní moderní hifi věže. Na závěr nám odvážná děvčata - Renata, Jana a Natálka-  zahrály na klavírní křídlo krásné melodie.

Chlapci se od  průvodce dozvěděli mnoho informací k vozidlům, starým autům a motorkám.

Žáci si také mohli další expozice projít individuálně. Zaujala je hodně i část věnovaná dinosaurům.

Děkujeme SRPŠ za příspěvek na dopravu do Brna.

Mgr. Petra Hájková

Zpět