V muzeu na výstavě řezbáře Aloise Petruse

17.03.2019 19:16

Ve středu 13. 3. 2019 jsme se vypravili do svitavského muzea na program k řezbářské výstavě. Výstava Aloise Petruse se nám moc líbila. Přiřazovali jsme kousky dřeva ke stromům, zkoušeli jsme vyřezávat a nakonec jsme si zahráli divadlo. Ze čtvrtek černého papíru jsme si vystřihli postavy, které jsme připevnili na špejle a hráli jsme s nimi stínové divadlo. Vznikaly docela vtipné a někdy i nesmyslné pohádky. Nakonec nás paní pustila i k betlémům, které se pohybovaly a budou se opravovat. V muzeu se nám moc líbilo.   (Anna Filipiová)

Z dalších postřehů:

Viděli jsme krásně vyřezané věci ze dřeva. Například zrcadlo, skříň, postel, loutky, hračky, židle, lustr… (Ríša Klučka)

V muzeu se mi líbil ten pěkný vyřezávaný nábytek, hračky a loutky. (Ondra Hensl)

Nejhezčí bylo zrcadlo. (Isabel Krátká)

Dostali jsme dřevo a přiřadili jsme ho ke správným stromům. Řekli jsme si, co se z nich vyrábí. (Jakub Šmerák)

Vyzkoušeli jsme si taky práci s dlátem. (Hedvika Kaštánková)

Bylo super, jak jsme si zkoušeli, jak se dlabe dřevo. (Jakub Ryp)

Pak jsme se přesunuli do jiné místnosti na stínové divadlo. Bylo to super, protože jsme si dělali vlastní příběhy. (Matěj Smolík)

Stínové divadlo mě bavilo ze všeho nejvíc. Vyrobili jsme si loutku z papíru, s kterou jsme pak hráli. Byla tam kupa srandy. (Zdenda Baranok)

Vznikla spousta pohádek jako například: O třech slepicích a bedně ptačího zobu, O tankovi a ufounovi, nebo O králi a lupiči. Moc se mi to líbilo. (Milan Horník)

Mgr. Jana Strouhalová

Foto: ZDE

Zpět