V Olomouci

11.04.2018 12:19

V pátek 6. dubna jsme po roce vyrazili zase do divadla, tentokrát do Moravského divadla v Olomouci, na divadelní hru Petr a Lucie. Poté se žáci 6. třídy podívali do Vlastivědného muzea, ostatní navštívili Pevnost poznání.

Děkujeme SRPŠ za poskytnutí příspěvku na autobusovou dopravu.

Od žáků:

Děj byl o Petrovi, který se v metru potkal s Lucií a hned se do ní zamiloval. V tu dobu však byla válka, začalo bombardování Paříže, a tak utekli a už se neviděli. Viděli se až za pár dní. Když se vracel Petr od Lucie domů, zjistil, že jeho bratr Filip přišel ve válce o nohu. (Martina Steffanová)

Petr byl z bohatší rodiny a chtěl Lucii pomoct, nabídl ji peníze za to, že ho namaluje. (Barbora Balajková)

Divadlo bylo velmi silné, někdy vtipné, k zamyšlení a krásné. (Eliška Zahradníčková)

Divadlo bylo nádherné. Celý příběh mě nadchl a to tak, že jsem se rozhodl si novelu přečíst. (Jaroslav Suchomel)

Petr a Lucie byli odlišné charaktery. Lucie byla ze začátku zdvořilá a ladná, ke konci byla ztřeštěná. Jediné, co se mi na divadle nelíbilo, byly padající bomby a vůně z cigaret. (Liliana Nesrstová)

Přesunuli jsme se do Pevnosti poznání. Bylo to tam docela pěkné. Líbilo se mi, že v každé místnosti byl někdo, kdo by nám to mohl vysvětlit. Měli to pěkné, hlavně se mi líbilo, že to měli zábavnou formou. (Šárka Henslová)

V pevnosti bylo hodně zajímavých věcí, obrázků a různých postav. Moc se mi tam líbilo, myslím, že tam pojedu ještě jednou. (Jana Škrabalová)

V Pevnosti se mi líbilo. S holkama jsme šli nejprve do části historie, kde jsme si zkoušely obleky a kreslily jsme si tam. Bylo to zábavné a poučné. Líbila se mi i část zabývající se vesmírem. (Monika Braunerová)

V Pevnosti se mi nejvíce líbilo oddělení vesmír a zkoušení si dobových kostýmů. (Barbora Balajková)

V prvním patře muzea byly staré mince, obrazy, nádoby a expozice o tramvaji. V druhém patře byla vycpaná zvířata. Dozvěděla jsem se nové věci o přírodě. (Kristýna Hurychová)

V muzeu byly různé hry, otázky a srandovní byla místnost, kde se ozývaly zvuky. Přes díry jsme se mohli kouknout, jak se objevuje jeskyně. (Adam Dvořáček)

Nejvíc se mi v muzeu líbilo vyprávění o první olomoucké tramvaji. (Filip Maška)

 

 

Zpět