Vánoce ve škole

22.12.2016 10:49

I přes vysokou nemocnost našich dětí jsme si poslední školní dny kalendářního roku ve škole užili naplno. Ve středu jsme se vydali na filmové představení Fantastická zvířata a kde je najít do kina v Moravské Třebové.

Hlavním hrdinou filmu je nadaný britský kouzelník Newt Scamander, který přijíždí do New Yorku se svým záhadným kufříkem, ve kterém se nachází obrovská sbírka vzácných magických tvorů z jeho cest kolem světa. Jeho zvířata (některá i trochu nebezpečná) však uniknou z jeho kufříku a způsobí ve městě rozruch. Film natočený dle předlohy J. K. Rowlingové žáky velice zaujal.

Ve čtvrtek ráno jsme se celá škola sešli u vánočního stromečku v aule školy a zazpívali si společně pod vedením paní učitelky Dospělové vánoční koledy. Ve třídách si nadělili drobné dárečky a pak se žáci II. stupně přesunuli do sportovní haly, kde se konal Vánoční turnaj v basketballu. Mezi sebou si zahrála tři soutěžní družstva. Zápasy byly plné napětí, nervozity a chutě vyhrát. Naštěstí nedošlo k žádnému úrazu, a tak jsme se plni očekávání vydali vstříc svátkům vánočním.

Mgr. Petra Hájková

Zpět