Vánoční besídka 2017

28.12.2017 09:19

Na neděli 10. prosince 2017 připravili naši žáci pod vedením svých učitelů tradiční Vánoční besídku. I když samotná příprava nebývá právě jednoduchá, všichni si ji náležitě užili. Vždyť celý program byl vánočně a pohádkově laděný! Zazněly vánoční melodie a písně, vyprávěly se vánoční a pohádkové příběhy, tancovalo se a cvičilo, hrálo se stínové divadlo a vše prokládaly vánoční a zimní verše. Plný sál kulturního domu a silný potlesk byl všem účastníkům odměnou i další motivací.

Mgr. Jana Strouhalová

Z postřehů našich žáků:

V neděli 10. 12. jsme pro veřejnost pořádali Vánoční besídku. Moc jsme si naši poslední besídku užili. Sál byl plný lidí, což nás trochu vyděsilo, ale s podporou ostatních spolužáků jsme to zvládli. (Romana V., 9. tř.)

V neděli 10. 12. 2017 jsme jako každý rok pro naše rodiče, prarodiče a ostatní spoluobčany připravili Vánoční besídku, která podle mě byla úspěšná. Mně osobně se nejvíce líbilo stínové divadlo, kde se objevily naše oblíbené, vtipné filmové scény. (Adriana Š., 9. tř.)

Podle mě se nám stínové divadlo docela povedlo. Na začátku jsem tancovala já a Terka. Na konci jsme ten tanec trochu popletly, ale nikdo na to nepřišel… (Nikola V., 6. tř.)

Dva týdny jsme trénovali na stínové divadlo. Hráli jsme šest úryvků z pohádek. Já jsem hrál prince z Popelky a loupežníka, který říkal „Nečum!“, takže jsem to neměl těžké…. (Lukáš F., 6. tř.)

Naše příprava na stínové divadlo byla asi jednodušší než u ostatních. Nemuseli jsme se učit texty a vymýšlet složitě kostýmy. Ale byla to legrace divadlo zkoušet, i když jsme si toho spoustu museli hlídat, např. abychom se nepřekrývali. (Kája N., 6. tř.)

Zpět