Ve školce vítáme jaro

27.08.2014 21:58

 

      Hřejivé sluneční paprsky, zpěv ptáků, pučící stromy a keře, bzučení včel… Krásu jara a změny v přírodě vnímáme s dětmi všemi smysly. Užíváme si delších vycházek do barevné, vonící přírody i činností ve školce s jarem spojených. Na kroužku Šikovných ručiček jsme s maminkami, tatínky a dětmi přivítali jaro veselými sluníčky – tupováním barvami vzniklo krásné pozadí, na které děti kontrastní černou tuší nakreslily sluníčka podle své fantazie. Krásné práce dětí a rodičů teď zdobí chodbu a schodiště do patra mateřské školy.

       Nezapomínáme ani na české tradice a zvyky. Rádi bychom i ve školce dětem předali trochu z dědictví české kultury. Proto společně prožíváme a oslavujeme Velikonoční svátky. Dozvídáme se, co představují symboly velikonoc jako malovaná vajíčka, beránek na stole, pomlázka, proč se mrskají děvčata a chodí se s řehtačkami… Zvesela si zpíváme velikonoční písničky, učíme se jednoduchá lidová říkadla, barvíme vajíčka a zdobíme školku. Bývá zvykem, že si děti na velikonoce odnesou něco ze školky domů. Připravily si do květináčků jarní osení, a když trochu povyrostlo, vyrobily si dekorační zápich -slepičku ve veselých jarních barvách.

       Velikonoce jsme oslavili i na dubnovém kroužku pro děti a rodiče, kde jsme z punčochy naplněné pilinami a osením vyráběli veselé panáčky „Trávníčky“.

Zpět