Víkend s němčinou

25.11.2016 14:45

Také letos využili zájemci z řad našich současných i bývalých žáků jedinečné možnosti vyrazit na prodloužený víkend (18. – 20. 11. 2016) do Hevlína, Vídně a Laa an der Thaya. Víkendový jazykový kurz s výletem do předvánoční Vídně a návštěvou termálních lázní v Laa an der Taya zorganizovala skvělá paní I. Kuncová ze Společnosti česko-německého porozumění v Moravské Třebové.

Mgr. Jana Strouhalová

Reakce jedné z účastnic:

Tento víkend jsem si vážně moc užila a jen tak na něj nezapomenu. V pátek 18. 11. 2016 dopoledne jsme vyjeli z Městečka Trnávky. Ostatní nastupovali v Moravské Třebové a v Brně, takže jsme postupně viděli ty, kteří s námi měli strávit víkend. Byli to žáci a učitelé základních škol a gymnázií z Moravské Třebové, Mohelnice i z Rožnova pod Radhoštěm. Přijeli jsme do Hevlína, ubytovali se a vrhli se na nejrůznější seznamovací hry v němčině. Po večeři byla také lekce tance. Další den, tedy v sobotu 19. 11. dopoledne, jsme soutěžili (také v němčině) a odpoledne jeli do Vídně. Tam jsme procházeli vánoční trhy a zároveň poznávali nejznámější vídeňské památky. Viděli jsme radnici, budovy Parlamentu, Umělecko-historického a Přírodovědného muzea, Hofburg, Albertinu, Stephansdom… Nakonec jsme si vychutnali vánoční trhy u nádherně osvícené radnice, tedy v srdci Vídně, na Rathausplatzu. Byly tam krásné věci. Od oblečení po nápoje. Dali jsme si horkou čokoládu a nemůžu si ji vynachválit. Moc se mi líbilo bruslení s tučňáky, samozřejmě umělými… V neděli 20. 11. jsme jeli do termálů v Laa an der Thaya. Doporučuji! Snad si to každý užil jako já. Hodlám příště jet zase.

Renata Unzeitigová (8. třída)

Fotky: ZDE

Zpět