Výpravy za němčinou a za poznáním

15.12.2015 19:06

Na konci října a v době adventní se mezi našimi žáky našly skupinky zájemců o němčinu a poznávání zajímavých míst a spolu s paní učitelkou se připojily k akcím pořádaným Společností česko-německého porozumění v Moravské Třebové.

Prvně šlo o víkend strávený v Hevlíně (na hranicích s Rakouskem), kde proběhly zajímavé semináře plné němčiny, reálií, historie, her, písní a tanců, ale i nových seznámení. Nechyběl ani výlet do Mikulova s prohlídkou města a výstupem na Svatý kopeček. Top tečkou víkendu byla návštěva termálních lázní v Laa an der Thaya.

Podruhé si naši vášniví cestovatelé přivstali, aby se vydali do adventních Drážďan. Zde bylo možné zhlédnout tradiční Štolový průvod, prohlédnout si historické centrum města a užít si úžasných adventních trhů našich německých sousedů.

Mgr. Jana Strouhalová

Fotky: ZDE

Zpět