William Shakespeare – Sonety

25.09.2015 21:27

Žáci naší 8. a 9. třídy se ve středu 23. 9. 2015 vypravili do Muzea v Moravské Třebové za velmi pěkným a velmi cenným kulturním programem. Z úst našeho významného shakespearologa, překladatele Shakespearových Sonetů, profesora Martina Hilského, si vyslechli řádku skvělých sonetů, zajímavou přednášku o Shakespearovi, jeho životě a tvorbě. Sonety zde zazněly také zhudebněné, zpracované a podané panem Danielem Dobiášem.

Mgr. Jana Strouhalová

Zde jsou postřehy žáků 9. třídy:

Přednáška se mi hodně líbila. Pan Hilský nám sonety pěkně představil, vysvětlil nám, o čem daný sonet je, přečetl nám jej a pan Dobiáš ho zhudebněný také zazpíval, což bylo zajímavé. Na Shakespeara mám teď nový pohled. Díky jeho sonetům jsem mohla více poznat jeho samého. Myslím, že to bylo velmi přínosné.   (Adéla Smolíková)

Některé sonety se mě velice dotkly. Uvědomila jsem si, co mám, za co můžu být ráda.  (Eliška Čubrdová)

Přednáška se mi moc líbila. Některé sonety mi utkvěly v paměti. Spoustu věcí jsem si uvědomila a nad mnohými se zamýšlela… V některých částech, kdy pan Hilský četl sonety, nebo když pan Dobiáš je zpíval, mě mrazilo. Moc pěkná přednáška!   (Pavla Valsová)

Zpět