Za kulturou a poznáním do Pardubic aneb Pověsti Pardubicka a Lord of the Flies

12.05.2016 19:35

Do našeho krajského města se ve středu 11. května vydala dvacetičlenná skupina zájemců o kulturu a poznání. Příjemnou procházkou se dalo od vlakového nádraží dojít až do samotného centra města, na Pernštýnské náměstí, kde naše žáky čekala interaktivní výstava Pověsti Pardubicka. Velmi pěkně výtvarně zpracované pověsti o Kunětické hoře, opatovickém pokladu, či pardubickém perníku se skrývaly ve sklepním prostoru Mázhausu. Druhá část, vyprávění o pardubickém půlkoni ve znaku a zubrovi pánů z Pernštejna, se nacházela přímo v Zelené bráně. Rozhlédnout se pak po Pardubicích z této 59 m vysoké věže bylo vskutku úchvatné. Krátce pak chlapci a děvčata pobyli také v Tyršových sadech, v parku pod pardubickým zámkem.

Poté stačilo přejít silnici a vstoupit do prostor konzervatoře, kde bylo v jednom z koncertních sálů připraveno divadelní představení v angličtině, volná adaptace anglického bestselleru Williama Goldinga Lord of the Flies (Pán much). Pán much pojednával o trosečnících na opuštěném ostrově, o skupině teenagerů, kteří se snažili o přežití a záchranu. Avšak extrémní podmínky často působily na jednotlivé hrdiny tak, že příběh nepostrádal napětí a dramatické zvraty. Hra byla opět zpracována natolik dobře, že příběh i angličtina byla našim nadšencům dobře srozumitelná a rozhodně je mohla kulturně i jazykově obohatit.

Mgr. Jana Strouhalová

Fotky: ZDE

Zpět