Základy slušného chování s nadhledem a nementorsky

18.03.2017 18:50

Pro rychlou pomoc slušného chování se ve čtvrtek 16. 3. 2017 vypravili žáci II. stupně do Moravské Třebové na divadelní představení "Trapas nepřežiju! aneb ten řízek nezvedej". V pořadu hráli, zpívali a tančili známí herci, Michaela Dolinová coby paní RY-PO-SLUCH (Rychlá pomoc slušného chování) a Ladislav Ondřej jako Karel Louda, žák 8. B, který má zpočátku potíže se seznamováním i jinými pravidly slušného chování…

(Mgr. Jana Strouhalová)

Z postřehů našich žáků:

…. Z názvu jsme usoudili, že se bude jednat o etiketě neboli základech slušného chování. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí, které mnozí z nás nevěděli. Představení se mi moc líbilo, bylo poučné i vtipné…. (Eliška)

… Bylo to srandovní a zábavné. Jeden kluk se chtěl naučit slušnému chování, a tak někam zavolal (paní RY-PO-SLUCH), aby se to naučil. Ten hoch (Karel Louda) nevěděl hodně věcí. Třeba, že vždy první podává ruku žena, nebo osoba společensky významnější. Taky nevěděl, jak se má tancovat. Ale nejlepší bylo, když na jeviště vyzval Kačku, nebo jak jeli autem a Karel neuměl zabrzdit, a tak vyskočil z okna auta a pak pomohl i té paní. Nakonec se z něj stal pologentleman a byl za to rád…. (Šárka)

…. Když si mě vybrali, moc jsem si to užívala. Podala jsem si s Láďou Ondřejem ruku, seděla jsem vedle něj, dostala jsem i popcorn. Nechám si jej na památku…. (Kačka)

… Mně osobně se představení líbilo. Mohli jsme se naučit, jak „sbalit“ člověka, který se nám líbí, jak se oblékat do společnosti, že kouření není zdravé. Každopádně jsme si to moc užili… (Daniela)

Nejvíce se mi líbilo, jak vtipně dokázali zpracovat docela nudnou společenskou etiketu. Myslím si, že si z toho každý něco odnesl a pro každého tam bylo něco zajímavého. (Adriana)

… Ukázali nám, jak se máme chovat při seznamování, jak se chovat v kině, jak nastoupit do auta. Role sedla oběma známým hercům. Celé představení bylo hodně moc srandovní… (Natka)

Zpět