Závěr roku ve škole

28.12.2017 13:23

Závěr kalendářního roku na II. stupni byl celkem pestrý. Ve středu 20. prosince žáci 5. - 9. třídy zhlédli v kině v prostorách muzea v Moravské Třebové film Po strništi bos. Film od režiséra Jana Svěráka mile překvapil. Ve čtvtek si žáci 5., 6. a 8. třídy zabruslili na zimním stadionu v Moravské Třebové. Někteří se pomalým tempem v blízkosti mantinelů ploužili dokola, odvážnější bruslili svižně a řada chlapců si zahrála i kopanou s pukem. V pátek, poslední den před Vánocemi, se žáci rozdělili do několika týmů a vypukl turnaj, v němž děvčata prokazovala své nadšení v utkání basketbalu a chlapci soupeřili ve flórbalu. Ve škole zavládla milá, pohodová atmosféra naznačující, že svátky vánoční plné spokojenosti, pohody a klidu už se blíží.

Z postřehů žáků:

Hlavním hrdinou byl chlapec Eduard, který se musel z Prahy přestěhovat k příbuzným na vesnici. Našel si zde pár kamarádů, kteří ho rychle přijali do party. Eda měl zakázané bavit se se strýcem Karlem (Vlkem), protože v minulosti ublížil babičce. Jednou tam byla strašná bouřka. Eda s maminkou šli zrovna od rybníka. Schovali se v kupce sena. Když se vrátili domů, tak na silnici našli babičku mrtvou. Na konci filmu umře i Karel. Eda s rodiči se po válce zase může vrátit do Prahy. (Šárka Henslová)

Kluk Eda kvůli své hlouposti se musí z Prahy odstěhovat na venkov.  Zažije spoustu vtipných, ale i smutných věcí. Nakonci se stěhují zpět do Prahy a na venkov bude jezdit na prázdniny. Film se mi líbil a klidně bych se na něho podíval znovu. (Jakub Foret)

Odstěhovali se k příbuzným. Eda si našel čtyři kamarády na vsi, kteří měli rádi vojáky stejně jako on. Měli bunkr ve věncích a kytkách na hřbitově. Kluci jednou našli raketu s benzínem, která spadla z letadla. Tajně z ní odčerpali benzín, aby se jejich kamarád na invalidním vozíku mohl projet. (Jana Škrabalová)

Eda se tajně scházel se svým strýcem Karlem (Vlkem), protože se mu líbily jeho koně. Později umřel a chtěl mu jít na pohřeb, ale rodiče mu to nedovolili. (David Fréhar)

Ze školy jim udělali lazaret a tak se učili ve staré škole. Nakonci přijedou Rusové a jeden jim zabaví vysavač. Líbilo se mi to, ale něco jsem neslyšel, protože se všichni smáli. (Svatomír Novák)

Bruslení bylo úžasné. Moc se mi tam líbilo. Jezdila jsem rychle a dokonce jsem vypilovala ježdění pozadu. I přesto, že nás tam bylo hodně, tak jsem do nikoho nenarazila. Dávala jsem si i přestávky, protože mě bolely nohy. Moc se mi tam líbilo. (Aneta Rádsetoulalová)

Zpět