Zeptej se mě aneb den s IZS

17.06.2013 21:37

Společně se sluníčkem jsme 14.6.2013 jeli do Moravské Třebové.U muzea už na nás čekala městská policie,policie ČR,hasiči a záchranná služba.A zážitky dětí?“Všude jsme se fotografovali s hasiči,policií,záchranáři.Všichni nám vyprávěli o své práci,byli jsme svědky „výjezdu hasičů“,kteří  byli povoláni k dopravní nehodě.Měli jsme možnost si vyzkoušet oblečení hasičů,dozvěděli jsme se ,co patří do evakuačního zavazadla při mimořádných událostech..Některé děti si vyzkoušely „foukačku“ na uspávání psů,prohlédli jsme si policejní výbavu. Na chvíli jsme se stali i dětmi s vadami zraku - nasazením brýlí si děti uvědomily ,že si zrak musíme opravdu chránit..Zážitkem pro všechny byly „opilé brýle“- možnost si vyzkoušet opilost bez následků.Děti „donutily“ paní učitelku,aby si je vyzkoušela také.(Brýle se nasadí na oči a prochází se mezi překážkami,jako kdyby měl člověk 1.5 promile alkoholu  v krvi) .Všude bylo hodně soutěží,prožili jsme opravdu příjemné a poučné dopoledne.Samozřejmě,že náš výlet byl zakončen zmrzlinou .
                                                                                                                                               Mgr.Eva Žouželková


 

Zpět