Neseme Morenu

22.03.2018 14:16

NESEME MORENU, NESEME ZE VSI, BĚŽ SI ZAS, MORENO, JINDE HLEDAT ŠTĚSTÍ! Jaro už je za dveřmi a paní Zima se nechce vzdát svého kralování. A tak nezbývá, než ji jako každý rok vyprovodit za vesnici. Morenu vyrobili žáci 4. třídy, ale v pondělí 19. března po cestě      k potoku se poctivě se svými mladšími spolužáky střídali v nesení. PLAV, ZIMO, PLAV, VÍC SE NEZASTAV! A naši Morenu už unáší ledový proud místního potoka a my jí všichni máváme : TÁHNI, ZIMO, TÁHNI PRYČ NEBO NA TĚ VEZMU BIČ! Až se vrátíme nazpátek, raději ještě nesvlékáme zimní kabátek (jak praví slova v závěru této lidové říkanky) , ale ozdobíme před školou barevnými vajíčky naše LÉTÉČKO a voláme na sluníčko : ZASVIŤ, SLUNKO, AŤ JSME ZLATÍ, ať se zima rychle ztratí! A jak to dopadlo?

Krásné jaro vám přejí ZLATÍČKA z 1. - 4. třídy.