Svitavská knihovna

06.04.2017 11:30

Ve dnech 23. 3. a 28. 3. 2017 naši žáci navštívili Městskou knihovnu ve Svitavách.

Poprvé si vybraní žáci z osmé a deváté třídy vyzkoušeli dva programy, které knihovna nabízí. Zahráli si pexeso s literárními žánry, ke kterým následně doplňovali připravené texty. V druhém programu si nejprve našli dvojice tropů a figur a na připravené básni ve skupinách hledali metafory, personifikace, epiteton, hyperboly apod.

Druhá návštěva knihovny již byla pro tři soutěžící deváťáky – Danielu Duškovou, Terezu Korytářovou a Stanislava Hanáka. Ověřili si své znalosti v 1. ročníku literární olympiády. Mezi prvními třemi neskončili, ale i tak si odvezli zkušenosti s literaturou, které určitě využijí na střední škole.

Mgr. Alena Popelková