“Kdo je tady ředitel?”

28.05.2024 09:49

To je název divadelní hry současného dánského autora Larse van Triera, na niž do Východočeského divadla Pardubice zavítali ve čtvrtek 23. května žáci 8. třídy.

Jde o vtipnou i škodolibou komedii o řediteli, kterého nikdy nikdo neviděl. Majitel IT agentury Ravn si vytvoří postavu imaginárního šéfa, ale když chce firmu prodat, nezbývá mu nic jiného, než si najmout pořádného herce Kristoffera, který zaskakuje nejen při jednáních… Je to zkrátka neškodná komedie o světě, kde jsou peníze až na prvním místě.

Chlapci a děvčata si kulturního zážitku skvěle užili a to nejen proto, že se hodně nasmáli, ale také díky možnosti navštívit skutečné klasické divadlo ve slavnostním, tedy v šatech, v košili  nebo i s kravatou…

Mgr. Jana Strouhalová

Foto: ZDE

Zpět