CO PEKLO SCHVÁTÍ, UŽ NENAVRÁTÍ

14.06.2024 08:38

Tak tento pekelný slogan jistě neplatí pro 1. – 3. třídu, která se vydala vstříc do samého nitra pekla k Hlinsku do Čertoviny. Šli jsme z parkoviště naučnou stezkou po ukazatelích přímo k peklu, kde jsme se dozvěděli zajímavé informace o životě zvířat nebo jak a kdy bylo peklo založeno. Po 500 metrech jsme došli až k cíli, kde na nás čekal čert a odvedl si nás do pekla. Čertice v pekle usadila děti do čertích lavic a začala čertovská hodina. Po čertím vyučování nás odvedli přímo k vládci pekel, Luciferovi. Všichni jsme se velice nasmáli, vtipné komentáře a reakce dětí, kterým se výlet moc líbil, ukázal, že Čertovina byla dobrá volba.

Nebyli jsme asi dost hříšní, takže nás propustili a pokračovali jsme na Veselý Kopec, který završil náš úžasný den. Děti se mohly seznámit s tradicemi a životem lidí v minulém století. Zjistily, že doba vůbec nebyla lehká a děti musely žít bez mobilu a jiných vymožeností, ale i přesto byl čas na hrátky při pasení hus a krav, což ostatně bylo vidět i na výstavě dřevěných hraček v jednotlivých usedlostech.

Všichni jsme se vrátili, nikomu se nic nestalo, takže příjemně strávený den.

Podívejte se na fotografie.

Zpět