Kartografické a geodetické dny ve Velkých Opatovicích

15.10.2019 09:58

Dne 27. září se vydala 7. a 8. třída do Velkých Opatovic do Moravského kartografického centra. Vypravili jsme se na akci Kartografické a geodetické dny. Čekal nás velmi bohatý program, například ukázky práce s geodetickými přístroji v terénu, kde si žáci vyzkoušeli měření výšky, práce s termokamerou, s GPS i buzolou. Žáci se rozdělili do čtyřčlenných družstev a pohybovali se s pomocí plánku po jednotlivých stanovištích v zámeckém parku, kde plnili zadané úkoly.

 

Bc. Martina Baráková

 

Postřehy od žáků:

„Akce se mi líbila, líbilo se mi, že tam bylo hodně stanovišť a úkoly byly celkem zábavné. Nejvíce se mi líbilo stanoviště s termokamerou a s měřením vzdálenosti.“ Filip Maška, 8. třída

„Výlet se mi líbil, jela bych znovu. Bylo celkem 14 stanovišť, na každém jsme měli zajímavé úkoly, například zatloukat tyčku do země, která sloužila ke sbírání vzorků půdy, nebo poskládat kraje České republiky.“ Sandra Konopáčová, 8. třída

„Byl to fajn zážitek, rozhodně jsem se něco nového naučil. Byly dobré aktivity, například orientace s buzolou. Aktivity byly venku, tak to bylo fajn. Celkové hodnocení 9,3 z 10 a další podobný výlet bych rozhodně uvítal a ani na chvíli bych neváhal.“ Matěj Smolík, 7. třída

 

Zpět