Kartografické a geodetické dny ve Velkých Opatovicích

08.10.2017 18:15

Dne 22. 9. se vydala 7. a 8. třída do Velkých Opatovic do Moravského kartografického centra. Vypravili jsme se na akci Kartografické a geodetické dny. Čekal nás velmi bohatý program, například ukázky práce s geodetickými přístroji v terénu – od krokování po GPS, ukázky měření výšky, práce s termokamerou. Žáci se rozdělili do tříčlenných družstev a plnili úkoly na jednotlivých stanovištích v zámeckém parku.

Naučila jsem se pracovat s navigací a buzolou. Nejlepší bylo měření výšky (například stromů). Moc se mi to líbilo.  Natálie Smolíková, 7. třída

Dozvěděli jsme se různé zeměpisné informace, například jak změřit výšku a délku. Bylo 12 stanovišť, takže jsme se nenudili, pobavili se a dozvěděli se i něco nového. Jana Škrabalová, 8. třída

 

Bc. Martina Baráková

 

 

Zpět