Zápis do 1.třídy

28.02.2014 10:58

   Děti, které přicházely 6.února 2014 se svými nejbližšími k zápisu, musely vystoupat pěkných pár schodů.  Některé děti se na tento okamžik těší, jiné z něj mají strach – vlastně stejně jako jejich rodiče. Ke slavnostnímu zápisu se dostavilo 16 dětí.V prostorách školy na ně už čekaly nejen paní učitelky, ale také Maková panenka a motýl Emanuel. Děti plnily úkoly,za které byly odměněny. Dokázaly, že umí rozlišit geometrické tvary, poznat barvy, zarecitovat básničku, nakreslit postavu a míč je jejich kamarád. Po splnění všech úkolů měla Maková panenka a motýl Emanuel v travnaté kapsičce míček, pastelku, písmeno a jedničku.         Atmosféra celého odpoledne se nesla v poklidném a veselém duchu .Zápis do školy lze chápat jako jeden z hlavních momentů v životě dítěte.

Zpět