Beseda se spisovatelkou

07.10.2023 05:53

Dne 6.října navštívila naši školu spisovatelka Zuzana Pospíšilová. Této besedy se zúčastnili žáci 1.  5. třídy. Nejdříve seznámila žáky se svojí pestrou tvorbou (280 knih). Hravou formou žáci řešili hádanky, rébusy, vymýšleli slova, vysvětlovali si význam rčení. Poslechli si autorské čtení, dozvěděli se o výhodách a nevýhodách měkké a pevné knižní vazby. Starší děti si připomněly práci spisovatele, básníka, ilustrátora, ale také se dozvěděly, kdo je korektor knih nebo grafik. Paní spisovatelka dětem vysvětlila, jak probíhá tisk, že se tiskne na tiskový arch, který se pak správně složí, ořeže a sváže.  Na závěr dětem věnovala krásné záložky s hádankami, nabídku knih a podepsala se všem dětem, které si přinesly její knihu.

Mgr. Eva Žouželková

www.rajce.idnes.cz/zstrnavka/album/beseda-se-spisovatelkou