Čtvrťáci ve Stolístku

05.06.2024 11:06

Také naše třída vyrazila do Linhartic. Na nás čekal ve Stolístku výukový program A ty jsi ... papír! Nahlédli jsme do historie výroby papíru, připomněli jsme si jeho využití v dnešní době. Dozvěděli jsme se také další a další zajímavosti. A k našemu potěšení jsme si vyzkoušeli i ruční výrobu papíru. Došlo i na papír toaletní. Víte, kolik metrů papíru je na jedné ruličce? A kolik dřeva potřebujete na výrobu jednoho balíku kancelářského papíru? Do programu patřila i malá vědomostní soutěž a hra se zašifrovanými názvy výrobních etap papíru. A co víc?  Samozřejmě tu byly lamy! Vlastně lamí kluci, kteří se hned od rána strkali a pokoušeli přesně tak, jak to někdy o přestávce dělají ti naši, takže to bude v přírodě asi úplně normální. Co se škádlívá, rádo se mívá. Náš půlden ve Stolístku uběhl jako voda a my jsme zase o kousek chytřejší. Tak o čem to bude příště?

www.rajce.idnes.cz/zstrnavka/album/ctvrtaci-ve-stolistku

                                                                               Mgr. Ludmila Šimečková

 

Zpět