Divadelní představení

06.11.2023 13:59

V pondělí 6. listopadu žáci 5. třídy byli na divadelním představení Jakoubkovo splněné přání, které zahrála divadelní společnost Damúza v prostorách Muzea v Moravské Třebové. Příběh byl o chlapci Jakoubkovi, který s tatínkem bydlel daleko od lidí v lese a kterému chyběly děti, kamarádi. Tak si jednoho dne přál mít křídla, aby si za dětmi mohl kdykoliv zaletět a zase se na večeři vrátit domů. Přání se mu splnilo. Postupně ale Jakoubek zjistil, že je s křídly, která mu narostla, spíše více starostí a potíží. Nakonec všechno dobře dopadlo. Jakoubkovi křídla zmizela a pořídil si kolo, na kterém za svými kamarády rychle jezdil na návštěvu. Vystoupení doprovázelo spousta písniček a básniček. Představení se líbilo všem divákům, což dokazoval velký potlesk.

Pak jsme ještě na chvilku zavítali do Městské knihovny Ladislava z Boskovic v Moravské Třebové. Paní knihovnice Jana Mazurová nás seznámila s prostředím, ve kterém byla řada žáků poprvé. V knihovně se nám líbilo a shodli jsme se, že se sem rádi ještě jednou podíváme, příště třeba i s nějakým výukovým programem.

Mgr. Petra Hájková