Hevlín – Vídeň - Laa

29.12.2019 20:43

Stalo se už tradicí, že skupinka našich deváťáků vyráží na předvánoční víkend za němčinou. Letos tento jazykově-poznávací pobyt uspořádalo Centrum česko-německého porozumění v Moravské Třebové od 22. do 24. listopadu 2019 pro celkem čtyři školy. Seznámit se a pracovat v seminářích v prostorách penzionu v Hevlíně mohli naši žáci s chlapci a děvčaty z Moravské Třebové, Lipníku nad Bečvou a Rožnova pod Radhoštěm.

Sobotní odpoledne patřilo jako vždy procházce předvánoční Vídní, návštěvě císařské klenotnice v Hofburgu a drobným nákupům na vánočních trzích. V neděli si pak všichni užili tříhodinovou relaxaci v termálních lázních v Laa an der Thaya.

Věřme, že společná setkávání s vrstevníky z jiných koutů republiky a praktické a reálné užívání cizího jazyka přinese další motivaci k učení.

Mgr. Jana Strouhalová

Foto: ZDE

Zpět