Hevlín – Vídeň – Laa

09.12.2018 20:31

Víkendové setkání s němčinou spojené s návštěvou adventní Vídně a relaxací v termálních lázních v Laa an der Thaya se už stává naší milou tradicí. Tentokrát se konalo ve dnech 30. listopadu až 2. prosince a zúčastnili jsme se jej spolu s dalšími třemi skupinami žáků a studentů (z Moravské Třebové, Dobronína u Jihlavy a Rožnova pod Radhoštěm). Skvělým zpestřením nám byl pan učitel z jednoho vídeňského gymnázia, který se účastnil našich jazykových seminářů a doprovázel nás po Vídni. Předvánoční Vídeň byla opět krásně nazdobená, dokonce i lehce „pocukrovaná“ sněhem. Šestice našich cestovatelek se stihla za sobotního odpoledne projet vídeňským metrem, projít se těmi nejvýznamnějšími místy, něco málo nakoupit i nadýchat se vánoční atmosféry na několika vánočních trzích. Prohřátí a odpočinutí z termálních lázní v Laa jsme se v nedělní poledne mohli všichni vydat zpátky domů. Velmi nás potěší, když příští rok dostaneme z Centra česko-německého porozumění v Moravské Třebové pozvání na tuto akci znovu. Víkend se totiž opravdu vydařil a účastníkům líbil!

Mgr. Jana Strouhalová

Foto: ZDE

Zpět