Hurá za dobrodružstvím do Afriky!

21.06.2024 13:44

Naposledy v tomto školním roce, ve středu 19. června 2024, vyrazili žáci 4., 5. a 6. třídy v rámci projektového dne na cestu. Tentokrát zamířili za africkým dobrodružstvím! Nejprve se zastavili v muzeu Dr. Emila Holuba, aby se seznámili s jeho životem a hlavně se sbírkami, které přivezl ze svých cest po Africe. Vystavené exponáty holického rodáka byly rozhodně cenné a zajímavé, ale proč nejet ještě několik kilometrů dál, do Safari, kde je možné vidět Afriku „naživo“? A tak se jelo až do ZOO ve Dvoře Králové nad Labem. Tam si děti nadšeně prohlížely zvířata ve výbězích i skrýších, ve skupinkách zvídavě plnily úkoly v zábavném pracovním sešitku a svezli se Safaribusem.

Postřehy dětí:
Holice
Emil Holub byl v Africe dvakrát a strávil tam dohromady 11 let. Byl lékař, dokázal si ochočit lva Prince, měl manželku Rose. (Rózka H.)
Slyšela jsem jeho příběh a zkoušela jsem si i kvíz. (Katka S.)
Líbilo se mi, jak nám paní říkala o tom, jak cestoval po Africe a jel tam dvakrát… (Jirka D.)
Nejvíce se mi líbil člunozubec a lev Princ. A založila jsem si turistický deník, který jsem dosud neměla…. (Katka H.)

ZOO Dvůr Králové
Tam se mi nejvíce líbili hroši a hrošíci nebo žirafy. Nejlepší bylo, že jsme jeli autobusem bez oken a tam se mi líbily žirafy a krávy s obřími rohy. (Katka H.)
Dívali jsme se na zvířata. Líbili se mi hadi, želvy, ptáci a lvi. Mají tam 27 žiraf. (Rózka H.)
Mě nejvíc bavilo, jak jsme se koukali na zvířata. Líbili se mi papoušci, a jak jsme jeli autobusem mezi zvířaty… (Jirka D.)
Tam jsme viděli hodně zvířat z Afriky a jeli jsme Safaribusem a zvířata tam běhala na volno. Výlet se mi moc líbil. (Katka S.)

Mgr. Jana Strouhalová

Foto: ZDE
 

Zpět