Kulturní začátek nového roku

27.02.2024 21:02

Fantastické divadlo, Život k sežrání a Antigona byla představení, na která jsme se letos s deváťáky vypravili. Za prvním divadlem jsme museli dojet až do Pardubic a chvíli počkat na jednoho z herců. Autor Fantastického divadla vtipně propojil příběh Romea a Julie s dnešním světem drogových dealerů. Život k sežrání je knihou Mikaël Ollivier, se kterou nás ve scénickém čtení seznámil v Moravské Třebové Lukáš Hejlík v projektu LiStOVáNí. 

Asi nejnáročnější představení mělo divadlo Drak ve Svitavách. Jeho Antigona byla sice pojata moderně, přesto ale spletitost vztahů některým žákům unikala. V kulturním počinu budeme pokračovat i v dalších měsících.

                                                                                                                Mgr. A. Popelková

 

 

 
Zpět