Malí divadelníci se vydali do Olomouce

24.04.2024 07:51

Za vydělané peníze z divadelního představení - Pasáček vepřů, se vydali žáci dětského divadelního souboru na výlet. Nejprve museli trochu „provětrat“ peněženky rodičů v nákupním centru Šantovka, kde kromě nákupu oblečení, nasytili svá bříška. Po hodinovém rozchodu, který všichni vzorně dodrželi, jsme se vydali vstříc historii. Z Dolního náměstí jsme prošli na Horní náměstí, kde se slavil Den Země a Vida Brno tam zrovna měla zábavný vědecký koutek. Děti si hned vyzkoušely, osahaly, zjistily, jak funguje svět kolem nás a jiné různé zajímavosti. V 11.OO jsme měli nachystanou prohlídku radniční věže i s výkladem a průvodcem. Pro někoho vystoupat těch nespočet schodů byl těžký úkol, ale nakonec se všichni z věže dolů podívali. A nechybělo ani foto v komůrce věžného, který kdysi z věže troubením oznamoval významnou událost. Pak už jen přesně ve dvanáct poslechnout zvonkohru na olomouckém orloji a trochu svižnějším krokem zpět k autobusu, kde čekal pan Matocha, který nás odvezl do kina a na popcorn.

Celý výlet završil příběh z Amazonie o necitlivosti člověka a vykořisťování domorodých kmenů. Ella a černý jaguár je poutavý příběh holky Elly a divokého černého jaguára, kterému pytláci zastřelili matku.

Dětem se výlet líbil a myslím, že si den užily. A peníze, které si vydělaly, tak byly dobře využity. FOTO ZDE.

Mgr. Jana Dospělová

 

Zpět