Miniolympiáda z přírodovědy

20.11.2023 16:13

Ve čtvrtek 16. listopadu se na Gymnáziu v Moravské Třebové konal 9. ročník miniolympiády z přírodovědy organizované pro žáky 4. a 5. ročníků. Na soutěžící čekal test z přírodovědy, pak jim organizátoři nachystali zajímavý doprovodný program. Pro žáky byly připraveny workshopy s chemickými, fyzikálními a biologickými pokusy. V učebně výtvarné výchovy obdrželi výseč obrázku s mikroskopickým preparátem a měli za úkol zbylou část kruhu domalovat.

Filip Charfreitag z 5. třídy nás mile překvapil, umístil se na úžasném 7. místě ze 65 soutěžících. Gratulujeme.

Touto cestou také děkujeme i dalším žákům naší školy (Kroupa František, Grebeň Jiří, Selinger Mikuláš, Lanč Samuel, Kalod Matyáš, Machata Antonín) za vzornou reprezentaci naší školy. Jejich počty bodů sice na první místa nestačily, ale odvezli si jistě nové zajímavé zkušenosti týkající se přírody.


 

Zpět