Návštěva obecní knihovny

04.12.2023 14:04

V úterý 28. listopadu žáci 5. třídy navštívili Obecní knihovnu v Městečku Trnávce, kam řada z nich často chodí a půjčuje si svoji oblíbenou četbu domů.

V knihovně pro nás nachystala paní Stenzlová zajímavý program. Rozdělili jsme se do malých skupinek. Každá skupinka dostala lísteček rodiny, kde byl napsán věk členů rodiny, povolání a jejich zájmy. Podle toho žáci hledali knihy po knihovně a nacházeli četbu pro celou rodinu. Na závěr svůj výběr knih prezentovali ostatním. Bylo to velice zajímavé a poučné.

Také jsme se jako téměř první podívali na výstavu Uměleckých panenek, která je vystavena na galerii uvnitř knihovny. Všechny panenky byly krásně oblečené, učesané, naparáděné... Vskutku velice pěkná výstava.

Děkujeme za možnost navštívení knihovny a zhlédnutí výstavy. Určitě sem rádi ještě zavítáme.

Mgr. Petra Hájková s 5. třídou

Zpět