Recituješ? Recituji. Recitujeme!

26.02.2020 20:00

Ano, je to tak! Mnozí naši „druhostupňáci“ sice vždy nejprve protestují, že je těžké učit se přednášet zpaměti, ale nakonec každý z nich najde „svůj“ text, kratší či delší, a recituje se. Ve třídě, mezi spolužáky z jiných tříd, nejšikovnější a nejodvážnější pak i v konkurenci nejlepších z jiných škol v okolí.

Ve středu 19. února reprezentovali naši školu v Moravské Třebové tito recitátoři: Štěpán Pospíšil s příběhem „O modrém semaforu“, Adriana Konopáčová s úryvkem z knihy „Klub divných dětí“, Natka Smolíková si vybrala úryvek z knihy „Rychlý jako vítr“, Adéla Jedličková přednášela z knihy „My děti ze stanice ZOO“ a Liliana Nesrstová recitovala z „Akt usoužené puberťačky“. Porota naše žáky sice do dalšího kola nevybrala, ale ani jeden z nich ostudu neudělal. Naopak. Svými skvělými výkony plnohodnotně přispěli k pěknému kulturnímu zážitku tohoto dopoledne.

Mgr. Jana Strouhalová

Foto: ZDE

Zpět