Reportáž o reportážích

08.06.2022 10:39

Žáci 6. a 7. třídy naší školy se zapojili do aktivity nazvané Mladý reportér, vyhlášené v rámci projektu MAP rozvoje vzdělávání II pro území ORP Moravská Třebová. Úkolem bylo zpracovat ve formě krátké filmové reportáže některé z vybraných témat. Žáci pracovali ve skupinách a každý člen přispěl podle svých schopností. Nakonec vzniklo šest videí o Městečku Trnávce a okolních obcích, jedna reportáž o osobnosti a interaktivní prezentace o domech v Městečku Trnávce. Výsledky si můžete prohlédnout na internetových stránkách školy.

Velkou motivací pro tvorbu reportáží byla i odměna projektu MAP II ve formě návštěvy Velkého světa techniky v Ostravě -Vítkovicích, místa plného interaktivních exponátů, ukázek fungování přírodních zákonů, vědeckých objevů a nejmodernější techniky.

Jak se žákům 25. května v Ostravě líbilo, si můžete přečíst zde:

Zaujala mě laserová střelnice, výstřel rakety a krásné 3D kino o tajemném Pacifiku. Štěpán

Líbila se mi černá místnost, kde jsme si mohli vyzkoušet, jaké je to být slepý, nebo jízda na invalidním vozíku. Veronika

Zaujala mě obrovská místnost, ve které byla Země a hvězdy. Filip

Pěkné byly všechny exponáty spojené s přírodou, fyzikou a technikou. Ale nejlepší byly sedací vaky rozmístněné po celé budově. Anna

Bylo to zábavné i naučné! Bavilo mě řídit formuli. Josef

Zpět