S hudbou proti drogám

13.11.2019 11:45

Během středečního dopoledne  se žáci zúčastnili v rámci minimálního preventivního programu školy objednaného hudebně vzdělávacího pořadu na téma S hudbou proti drogám. Pořad byl rozdělen do dvou částí. Mladším školákům zazněly nejznámější pohádkové a dětské hity, které byly doplněny  mluveným slovem zaměřeným na pohádky, ale také na prevenci kouření, pití alkoholu nebo v dnešní době stále častěji diskutované téma tzv. virtuální drogy ( nadměrné  používání mobilních telefonů, počítačů,...). Zároveň byla přiměřenou formou zdůrazněna důležitost volnočasových aktivit. Školáci byli zapojeni nejen po hudební a pohybové stránce, ale využili hojně i možnosti doplňujících informací. Starším žákům pak byly představeny významné hudební osobnosti, jejichž tvorba byla poznamenána různými druhy závislostí. I tato část byla svým hudebním zpracováním určitě velmi blízká mladé generaci.

                                                       Mgr. Monika Filipi, metodik prevence

A ještě jeden vzkaz : Dobrý den, jsme rádi, že se vám náš program líbil. Máte v Trnávce krásný sál a oproti většině škol vychované a ukázněné žáky. Budeme se těšit někdy na shledanou.

                                                              S pozdravem Klemsa Jiří, Doleželová Markéta

 

                                                                                         

Zpět