Soutěže z českého jazyka a matematiky

15.04.2024 14:10

Na naší škole proběhla školní kola Matematické olympiády a Olympiády z českého jazyka. 

Úspěšným řešitelem v matematické olympiádě se stal žák 8. třídy Kryvonozhkin Hlib, který postoupil do okresního kola. To se konalo 4. dubna na Gymnáziu v Litomyšli. Zde se setkal s nejlepšími žáky okresu, nejčastěji žáky víceletých gymnázií. V konkurenci 23 soutěžících se neztratil a získal úžasné 5. místo. Moc gratulujeme. 

Hlib byl také úspěšným řešitelem celostátní matematické soutěže Matematický klokan, kde získal na okrese 2. místo.

V olympiádě z českého jazyka byla úspěšná žákyně 9. třídy Petra Nerušilová, která se také zúčastnila literární olympiády Svitavská čtečka.

Gratulujeme a děkujeme soutěžícím za reprezentaci naší školy.

 

Zpět