Sportovní aktivity 5. třídy

27.06.2024 14:46

Poslední školní týden si žáci 5. třídy užili naplno. 

V pondělí nás sice čekal "uklízecí" den, odevzdávání učebnic, úklid třídy a šatních skříněk, ale pak už jen zábava.

V úterý jsme společně vyrazili na aquapark do Moravské Třebové. Celé dopoledne byl areál téměř náš (kromě pěti důchodců), takže jsme neustále dováděli na tobogánu a skluzavce. Samozřejmě jsme zdokonalovali i plavecké umění a skoky do vody.

Ve středu jsme ráno dojeli autobusem do Jevíčka a odtud šli pěšky do Městečka Trnávky. Trasa vedla přes Vísku kolem Hřbitova ruských zajatců, dále přes Hušák, Holubí studánku až ke škole. Po cestě jsme sbírali houby, ochutnávali lesní jahody, maliny i borůvky. Počasí nám přálo, a tak se procházka dlouhá 11 km vydařila.

Ve čtvrtek jsme navštívili dopravní hřiště ve Svitavách. Trénovali jsme nejen zručnost jízdy na kole, koloběžce, ale i šlapací káře. Upevnili jsme pravidla silničního provozu, znalost dopravního značení, správné a ohleduplné chování na komunikaci.

V pátek 28. června jsme si lehce unaveni vyzvedli své vysvědčení a hurá na prázdniny.

Mgr. Petra Hájková

Zpět