Sportovní den

12.02.2016 13:37

Ve středu 10. února žáci 5. až 9. třídy vyrazili ranním vlakem do Moravské Třebové, aby si na zimním stadionu zabruslili. Ani deštivé počasí náladu a nadšení nepokazilo. Rychle si všichni nazuli brusle a vyrazili na první nejisté kolečko okolo stadionu. Mantinely byly ze začátku obsazeny. Ale již další jízdy byly lepší a sebejistější. Téměř každý si vyzkoušel tvrdost ledu, ale nikdo to nevzdal, zvedl se a jezdil dál. Ke konci se přidal i odvážný pan zástupce a předvedl své bruslařské umění. Nejvíce do bruslí šlapala paní učitelka Strouhalová, které nápor její brusle nevydržely a urvala se jí pata. Zpátky nás dovezl polední autobus. Příjemně unavení a vyhladovělí jsme ocenili výbornou svíčkovou ze školní jídelny. Byl to velice hezký sportovní zážitek.      Mgr. Petra Hájková

Postřehy našich žáků:

Moc nám to zezačátku nešlo, ale jakmile jsme se rozjezdili, tak jsme byli rychlejší a lepší. Bruslení jsme si moc užili a těším se na další výlet. (Barbora Balajková)

Bylo to tam fajn, ani jednou jsem nespadla, ale za to jsem si byla mnohokrát odpočinout. Poprvé se nám holkám klepaly nohy, ale pak jsme se rozjely a bylo to super. Někteří tam jezdili jako zběsilí, ale my se držely spíše pomalejšího tempa. (Kateřina Smetanová)

Do Třebové jsme jeli vlakem, což byl taky zážitek. Na ledě to bylo super, ze začátku mi trvalo, než jsem se naučila zase bruslit. Zažili jsme plno nových zážitků se super partou. Jela bych víckrát. Byla velká sranda. (Romana Václavková)

Tento den jsem si moc užila. Sice mi to trochu trvalo, než jsem si to připomněla, ale zvládla jsem to. Těšilo mě, že se také připojil pan učitel Pilař a zabruslil si s námi. Tentokrát jsem měla naostřené brusle, takže se mi to líp bruslilo. Ráda bych si zase šla zabruslit a doufám, že nejsem sama. (Renata Unzeitigová)

Já osobně si myslím, že mi to celkem šlo. Ze začátku jsem se bál, ale později jsem už bruslil. Byla mi „zima“, tak jsem si šel koupit černou kávu. Pak ale přišel můj první pád, byl z nepozornosti, ale nebyl vážný. Vstal jsem a bruslil jsem dál. Později přišel další pád, ten byl krkolomnější, ale taky se mi naštěstí nic nestalo. (Jaroslav Suchomel)

Zpět