Turistická procházka po okolí

09.05.2024 14:05

Někteří odjeli na zájezd do Anglie, jiní na cyklovýlet po okolí, některé třídy na výukový program do Stolístku v Linharticích, a tak žáci 5. třídy vyrazili ve čtvrtek 9. května pěšky do Moravské Třebové. Vydali jsme se brzy ráno po modré turistické značce kolem motokrosového hřiště. Obešli jsme Spálený vrch a přes Kvíčalu po dvou hodinách doputovali do Pekla. Největším zážitkem po cestě byly dvě bachyně s malými, které nám v jednom okamžiku přeběhly přes cestu. V Pekle jsme si odpočinuli, dali jsme si svačinu, mnozí si na ohni opekli buřty. V chatičce jsme si koupili něco dobrého, i na památku. A protože nás nohy ještě nebolely, vyšlápli jsme to do kopce na rozhlednu Pastýřku. Odsud jsme se pomalou chůzí přesunuli na autobusové nádraží a vrátili se autobusem na oběd do školy.

Počasí bylo krásné, nebe bez mráčků. Jarní procházku přírodou jsme si společně užili.

Mgr. Petra Hájková a žáci 5. třídy

Zpět