Vánoce v muzeu (2. a 3.třída)

12.12.2018 14:27

Rozsvítili jsme na návsi stromeček, radostně jsme vystoupili na besídce a s láskou jsme zazpívali babičkám a dědečkům na jejich setkání. Proč bychom si tedy nedopřáli výlet        do svitavského muzea, kde to vonělo Vánocemi málem od sklepa až po půdu. Takové Vánoce v muzeu mají neopakovatelné kouzlo. Mezi historickými pračkami se peklo, smažilo, zdobilo a také nakupovalo. Vyzkoušeli jsme si pletení vánočky, zdobení perníků a výrobu zdravého cukroví. Pouštěli jsme lodičky z ořechových skořápek, vyráběli přáníčka a ... pochutnávali si na tzv. vánočních hnízdech. 

Ještě krátká procházka po náměstí a společné foto u krásného dřevěného betlému. Milý Ježíšku, podobný bychom si všichni přáli mít i u nás na návsi!

 

                                         Mgr. Eva Žouželková a Mgr. Ludmila Šimečková

Zpět