Z pohádky ke zdravým zoubkům

24.04.2024 07:50

V pondělí 8.4. 2024 proběhla v I. třídě přednáška – Zdravé zoubky, kterou si pro nás připravil MDDr. Tomáš Kohout.

Pan doktor začal na úvod pohádkou o bacilu Cecilovi, který řádil v dětských pusinkách. Pohádku doplnil vlastnoručně kreslenými obrázky.  Děti se dozvěděly, co má dětský zoubek rád a co mu nesvědčí, co je to zubní plak a jak správně ho ze zoubků odstranit správným čištěním.

Přinesl si s sebou zubatého plyšového maňáska draka, na kterém demonstroval správnou techniku čištění zubů. Také dětem ukázal nástroje, s jakými denně pracuje a vysvětlil, na co jsou, a že děti nemusí mít strach, když je pan doktor používá.

V diskuzi jsme zjistili, jaký je vhodný zubní kartáček, kolikrát denně si čistit zuby, jak dlouho a hlavně jakým směrem a kde všude. Na závěr každý dostal balíček z DDM drogerie.

 Následně si děti v pracovních listech ověřily, že velmi podrobně poslouchaly a poutavé povídání je opravdu zaujalo.

Děkujeme panu doktorovi za velmi přínosnou přednášku a těšíme se příště zase.

FOTO ZDE.

 

Zpět