Za zvířaty Svitavska

18.06.2019 18:05

V úterý 18.6. se vydali druháci s třeťáky do Svitav. Tentokrát to ale nebylo za kulturou, nýbrž Za zvířaty Svitavska. To byl totiž název naučné přírodovědné vycházky svitavským Vodárenským lesem. Pan zoolog Jakub Vrána z Muzea Svitavy si pro nás připravil pestrý program především o suchozemském a vodním hmyzu, jehož součástí byly hry zaměřené    na poznávání hmyzu, který jsme vlastnoručně ulovili do sítě nebo tzv. smýkáním. Zachycené tvorečky jsme si pečlivě prohlédli a pustili zpět do přírody.  Pak jsme zkusili dát dohromady a založit živolovnou past na drobné savce, pracovali jsme s detektorem na netopýry a          na rozloučenou poznávali hlasy ptáků, za kterými se sem určitě vydáme hned na začátku příštího školního roku. Poděkovali jsme panu Vránovi a hurá na autobus. Teď už si rozhodně o prázdninách všimneme každého motýla, klopušky, blešivce, píďalky nebo zlatohlávka a dalších zástupců hmyzu v našem okolí.

 

                                       Mgr. Ludmila Šimečková

Zpět